PODSUMOWANIE KONKURSU „Tajemnice Ziemi Sądeckiej”

Dnia 8.04. o godzinie 11.00 w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Tajemnice Ziemi Sądeckiej”, organizowanego wspólnie przez Instytut Pedagogiczny PWSZ w Nowym Sączu oraz Zespól Szkół- Gimnazjum nr 2 w Podolu Górowej.

W uroczystym wernisażu wystawy pokonkursowej wzięli udział nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie, przedstawiciele Komisji konkursowej, rektor dr Zdzisława Zacłona, dyrektor Instytutu Pedagogicznego dr Zofia Muzyczka, dyrektor szkoły mgr Krzysztof Groń, zastępca wójta mgr inż. Andrzej Wolak, przedstawiciel europosła Czesława Siekierskiego pan Jacek Kwit oraz inni.

Na konkurs napłynęło ponad 200 prac ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu Sądecczyzny. Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu miejsc mało znanych, urokliwych, tajemniczych z naszego terenu. Komisja konkursowa w składzie prof. Zwyczajny Janusz Orbitowski, prof. Marek Szymański, mgr Agata Rolka oraz koordynator konkursu, którzy są wykładowcami na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, podkreślali wysoki poziom artystyczny nadesłanych prac oraz trafne interpretacje tematu.

Uroczystość uświetnił koncert studentki I roku Edukacji artystycznej Aleksandry Pancerz oraz wystawa pozakonkursowa Koła Naukowo- Artystycznego „Piekarnia”. Studenci pod kierunkiem swojego opiekuna przygotowali bardzo oryginalne prace pod tym samym tytułem, co konkurs dla dzieci i młodzieży.

W swych krótkich wystąpieniach podkreślono trafność inicjatywy, która spotkała się z tak dużym odzewem szkół oraz wyrażono chęć kontynuacji wspólnego zamierzenia. Fundatorami interesujących nagród byli: PWSZ w Nowym Sączu, Zespół Szkół w Podolu Górowej, Poseł do parlamentu europejskiego Czesław Siekierski, Gminny Ośrodek Kultury w Gródku nad Dunajcem, Starostwo Powiatowe. Patronat nad konkursem sprawowali: Rektor PWSZ w Nowym Sączu, Prezydent Miasta Nowego Sącza, Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie, Starosta Powiatu Nowosądeckiego oraz Wójt Gminy Gródek nad Dunajcem. Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu była mgr Iwona Bugajska- Bigos.

Poniżej przedstawiamy pełna listę uczniów nagrodzonych i wyróżnionych:

I Kategoria szkół podstawowych:

1. miejsce- Dorota Mlyczyńska- klasa IV SP w Podolu Górowej
  2. miejsce- Katarzyna Michura- klasa V- SP w Rojówce
  3. miejsce- Marta Hajduk – klasa IV SP w Podolu Górowej

1. Dominika Mliczek- kl.Va, Katolicka Szkoła Podstawowa w Nowym Sączu
  2. Krystian Ogórek- kl. IV, SP- Zespół Szkół Podst.- Gimn. Nr 2 w Nowym Sączu
  3. Izabella Zabrzyńska- kl. V- SP, Zespół Szkół Podst.- Gimn. Nr 2 im. Gen. Bora Komorowskiego w Nowym Sączu
  4. Emilia Lisowska- kl. IVa, SP- Zespół Szkół Podst.- Gimn. Nr 2 w Nowym Sączu
  5. Paulina Nidecka- kl. VI, SP w Bereście
  6. Jakub Michalik- kl. IVc, SP- Zespół Szkół w Chełmcu
  7. Justyna Górska- kl. IV- SP w Podolu Górowej
  8. Katarzyna Mituś- kl.VIc- Zespół Szkół w Chełmcu
  9. Karolina Ziółkowska- kl. V- SP, Zespół Szkół Podst.- Gimn. w Łososinie Dolnej
  10. Adrian Sromek- kl. V- SP, Zespół Szkół Podst.- Gimn w Łososinie Dolnej
  11. Edyta Tokarz- kl. V- SP w Rdziostowie
  12. Ewa Gryzło- kl. V, SP w Rdziostowie
  13. Paweł Wotus- SP w Polanach
  14. Magdalena Sekuła- SP w Polanach
  15. Alicja Lorek- SP w Boguszowej
  16. Karolina Truchan- SP w Bukowcu
  17. Małgorzata Mrzygłód – SP w Gródku nad Dunajcem

II Kategoria Gimnazjum

1. miejsce- Joanna Drożdż- kl. III- Gimnazjum, Zespół Szkół w Chełmcu
  2. miejsce- Paulina Połeć- kl. I- Akademickie Gimnazjum im. B. Chrobrego w Nowym Sączu
  3. miejsce- Monika Ślipek- Publiczne Gimnazjum w Nawojowej

1. Mateusz Mastalerz- kl. I, Gimnazjum nr 3 w Jelnej
  2. Agnieszka Strug- kl. I- Gimnazjum nr 3 w Jelnej
  3. Mateusz Małek- kl. II- Gimnazjum nr 2 w Podolu Górowej
  4. Marzena Sadłoń kl. IIIa- Gimnazjum nr 2 w Podolu Górowej
  5. Dawid Mordarski- kl. IIIa- Gimnazjum nr 2 w Podolu Górowej
  6. Konrad Bęc- Kl. II- Gimnazjum nr 2 w Podolu Górowej
  7. Agnieszka Waligóra- Gimnazjum, Zespół Szkół w Ujanowicach
  8. Agnieszka Borkowska- kl. I- Gimnazjum nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu
  9. Justyna Kulpa- Gimnazjum nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu
  10. Ewelina Kotlarska- kl. III, Gimnazjum, Zespół Szkół Podst.- Gimn. W Łososinie Dolnej
  11. Marta Rosiek- kl. Ib, Gimnazjum, Zespół Szkół Podst.- Gimn. W Łososinie Dolnej
  12. Justyna Lelito- Gimnazjum, Zespól Szkół w Chełmcu,
  13. Maria Smaga- kl. Ia, Akademickie Gimnazjum im. B. Chrobrego w Nowym Sączu

Nagrodę specjalną kordynatora konkursu przyznano Rafałowi Pruchnickiemu z Gimnazjum nr 2 w Podolu Górowej.

III Kategoria Szkół Ponadgimnazjalnych

1. miejsce- Katarzyna Dudczak- kl. IIb, Zespół Szkół nr 3 w Nowym Sączu